Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

ssangyong rexton

I tahle značka svede v terénu leccos
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Jindra50
nováček
Auto: Rexton 2.9td
Místo/Bydliště: Příbram
Věk: 24
Stav: Offline

Re: ssangyong rexton

Příspěvek od Jindra50 » Ne 03.02.2019, 16:53

Zdravím tak je doma jenom se chce zeptat jak je ovladaci panel topeni tak pod ním výřez a je tam napsáno CARD nevím kcemu to je? A ještě jestli se dá jak vypnout ten asistent tcs nezkoumal jsem jestli tam na jakej čudlik dík za rady a odpověďi :)
S pozdravem Jindra.

MG-RR
Závislý diskutér
Auto: www.1234.cz, Ssangyong, Lexus LS460/600h, Sienna AWD, Lexus LS430, Priusy, A6 Quattro
Místo/Bydliště: CZ-Velké Přílepy & DE-Chemnitz
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MG-RR » Ne 03.02.2019, 17:27

Rexton I.

1. TCS, myslíte možná ESP, v řadě tlačítek pod hodinami - podrží se tlačítko ESP a vypne se/deaktivace (svítí v palubce, když je deaktivovaný protiprokluz & ESP). Dalším přidržením ESP se zase zapne/aktivuje.
2. Card - otvor např. na parkovací karty

Ssangyong originální náhradní díly - 608233388

Jindra50
nováček

Příspěvek od Jindra50 » Ne 03.02.2019, 21:14

Esp byl za příplatek? Takže ten náš ho mít nebude. Asi.

xtz750
Věčnej rejpal
Auto: nissan terrano 2,7tdi wagon ,yamaha xtz750
Místo/Bydliště: Třebotoof
Věk: 34

Příspěvek od xtz750 » Po 11.02.2019, 17:58

Kluci co bude příjemnější na údržbu ?? Rexton 2,7 / Sorrento 2,5 / Tucson 2.0
Dík za názor

kontrolni otazka soudruzi,,estli pak vite co děla nissan jeli ponechan na větru a dešti ,,no koroduje vy tupci :-)
veterrano 2,7tdi
http://vojtik88.rajce.idnes.cz/nissan_terrano2_stavba/

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Po 11.02.2019, 18:55

Těžko říct. asi Tuscon v benzínu (2,0i, příp. 2,7i). Nafta bude stejně jako ty dva ostatní háklivá na kvalitu PHM. Pokud do toho někdo lil sračky... Vstřikovače Delphi. Je to řešitelné, ale je to balík, to máme za sebou. :ramena:
REX má rozvody řetězem, Hyu a KIA myslím ne. Jedno plus. Na prostor jednoznačně nejlepší REX. Lepší vzít se zadkem a připojitelným předkem než AWD. Automat - výměna oleje po 60 tis. km ( 5000,- cca). Ale nijak moc se nesere. Ale je to starší auto, s investicemi musíš počítat.
S Kií a Tusconem nemám zkušenosti. Kolega má Sorento a automatu, zatím taky dobrý. Slyšel jsem, že odcházejí turba a když se na to vy to, měníš ještě chladič stl. vzduchu a tak... ale je to JPP.
Hyu jsem si chtěl koupit, nějaký vyloženě špatný zkušenosti jsem neslyšel. No ale dopad Actyon. Je větší, asi i lehce víc žravější, ale mám ho rád! :D
Spotřeba REX s automatem 10,5, Sorento kolega 9-10 l, Tuscon bude kolem 8-8,5 l. Já mám s Actyonem 8,7-9,0 l/100km a moc ho nešetřím. U Hyu 2,0 i je spotřeba kolem 10l/100, 2,7 bude mít znatelně víc. Dal bych LPG. :pivo:
No to je asi všechno, co si teď vzpomenu.

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

MG-RR
Závislý diskutér
Auto: www.1234.cz, Ssangyong, Lexus LS460/600h, Sienna AWD, Lexus LS430, Priusy, A6 Quattro
Místo/Bydliště: CZ-Velké Přílepy & DE-Chemnitz
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MG-RR » Po 11.02.2019, 19:56

Ohledně Hyundai poradí lépe v Hyundai :)

SUV Tucson je proti Rextonu "malé auto", SUV - "vyšší osobák", prostorem srovnatelné spíš s menším Kyronem. Rexton je "tahoun" a servis stojí prachy, koho nestojí nic, tak na servis kašle a o to víc to finančně padne na dalšího kupce.

Starý Tucson MK1, vypadal taky strašně. Než bych šel do "nového" Tucsona za statisíce, spíš bych se poohlédl po Lexusu RX s benzínovou V6, nebo snad po Ravce... je to jen o penězích.
Lexus je navíc někde jinde, spíš pohoda na cestách, pod kapotou nehrká nafta. Servis bude drahý u všeho, je to o štěstí na předchozího majitele, jaký tomu dával, či nedával servis. Pokud už od nova frčel v neoriginálních dílech a oleji po 30.000km, musí to být super kauf :)

-------------------------------------------------------------
1. Ohledně pohonů Ssangů, za mne rozhodně vede vždy trvalý, stálý pohon všech kol - nic nemusím řešit, dumat přemýšlet, co tam mám, jestli ještě zadek, nebo už se mi připnul předek... proč bych to měl řešit, nechci se tím vůbec zaobírat, hlavně pokud auto řídí třeba ženy.

2. U novějších typů s primární zadokolkou a připojitelným předkem - každé auto to má porouchané, je to jen otázkou času. Často ani "profíci" nepoznají, že to nefunguje, každý týden tady řeším 1-2auta a totální renovaci, obejít to u aut od 2006 nejde. Ona tomu čtyřkolka sice "ještě" funguje, ale při primárním zadním náhonu, je to rozbité... a rotují tam věci, které mají stát... přední poloosy, diferák, kardan. Příjde den, kdy se to rozbije, vyfrézuje se vnitřní ozubení, poloosy, náboje... v překladu každý Kyron, Rexton II, Rodius II se musí renovovat. Jistě, kdo k tomu přistupuje tak, že to jede, tak co řešíš... nezaplatí 15, ale možná 30 jen za předek, protože na to kašlal, nebo prostě nevěděl.

Ssangyong originální náhradní díly - 608233388

Jindra50
nováček

Příspěvek od Jindra50 » Po 11.02.2019, 22:15

Zdravím tak máme rexe přihlášeného,jen mám dotaz máte také napsáno v tp nákladní automobil? Dík. :?

Strelec
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Královéhradecko
Věk: 49

Příspěvek od Strelec » Po 11.02.2019, 22:40

Ne, osobák. Jednu dobu byly nákladními označovány pro podnikatele, aby mohlo být odečteno DPH. Pozor na značky zákaz vjezdu pro nákl. automobily. Pokud ta není dodatková tabulka s hmotností, platí i pro tebe. Lze udělat "přestavbu" zpět na OA.

Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado dobré jest...
SangYong Actyon - offkupé exotika
SsangYong Rexton - sérioffka v kvádru
Ex: SsangYong Nosorožec - neleštěná leštěnka

Odpovědět