Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jakou offbaterku?

Máte na srdci něco vážnýho, co se týká offroadingu ?

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jakou offbaterku?

Příspěvek od Chorche » Po 28.01.2019, 9:48

tak nás pouč jozo ;-)

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

pma1
Věčnej rejpal
Auto: starex
Místo/Bydliště: doma - většinou :-)
Věk: 44

Příspěvek od pma1 » Po 28.01.2019, 11:23

jozzo napsal:
Ne 27.01.2019, 22:22
Tolik bludů, nesmyslů a polopravd, že na tohle nemám vůbec sílu. Jen tak dál hoši...
....tak konečně někdo, kdo tomu rozumí a nemá sílu zmáčknou pár kláves, škoda !
Nebo jenom vysíráš ?

sport 2,5td (2000)-L300 2,5td (1996)-W260 2,8d (1995)-P38 2,5dse (1996)-pájo 2800 (1994)-starex (2004)
se nechlubím, jenom si už hovno pamatuju ;-/

jozzo
Diskuzní Guru
Auto: Pajero Sport 3.0 V6 A/T rv.00
Místo/Bydliště: F-M
Věk: 29

Příspěvek od jozzo » Po 28.01.2019, 13:17

Vysírání mi přijde od jiných lidí zde...

Pár let jsem tomu věnoval, ale vše kazí móda bezúdržbových baterií.
Dále baterie z naftových vozidel také nemá cenu vůbec zkoušet. Umírají na rozpad elektrod velkou zátěží.

Tohle se vyplatí jen u trakčních baterií a z benzinových aut.

Než vypichovat jednotlivé body a poté čelit kritice a obhajovat jednotlivá slova, za která budu "chytán", tak raději zkusím jiný postup.
Přijde mi lepší, aby jste zkusili lehké samostudium z docela kvalitních zdrojů.

Lehká nauka, proč ty zlobivé krystaly síranu dělají nepropustnou přepážku

Desulfatace

Desulfator co opravdu funguje a ne ty mrdky co se tu linkovaly...

Prodává se i na těch stránkách co tu zazněly.

Popis patentu p. Mrázka, který má firmu na obnovu baterií.

http://spisy.upv.cz/Patents/FullDocumen ... 262274.pdf

http://spisy.upv.cz/Patents/FullDocumen ... 278416.pdf

Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T,ES ,rv.00, taky půjde asi na díly...
Pajero Sport 3.0 V6 24V SOHC 130kW A/T, ES, LPG, rv.99 zbyly jen díly
V6 SOHC-2972ccm,komprese 9,0,výkon 130 kW/5000 ot/min, točivý moment 255 Nm/4500 ot/min.

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Čt 31.01.2019, 9:35

Tohle je téma jako "nejlepší gumy na mnotorku", všichni mají pravdu a nakonec se v hospodě málem popereme. Každý motoriska, kterému není 28 (a ted se jozzo please neurážej) pamatuje asfaltové baterky co jezdily často po dobu živostnosti auta. Když začaly ztrácet dech, dostaly peroxidový výplach, případně výměnu vadného článku a žily dál. Dnes je mám obavu všechno dané kvalitou respektive nekvalitou výroby. Snad maly příiklad. Solární panel co vyrobí NASA ma učinostst blížicí sto procentum, panely standard mají učinnost , když budu velký oprimista 25-30 procent. Důvod je jasný, cena/rychlost/kvalita na výrobním pásu. Není problem vyrobit něco super kvalitního, ale taková věc nebude mít kupce. Bohužel s baterkama je to stejné. Před časem probíhal na traktorech pokus s výplachem H2O2 a prakticky to mimo vyhozených penez za H2SO4 němělo absulutně význam. Kvalita použítých materialu je asi tak mizerna, že elektrody se rozpadnou.
Je otázkou (pokud nejsem nadšený kutil) zda má vubec význam řešit podobné desulf. zařízeni za tisíce kč. Jediné co si troufám tvrdit je, že životnost olověné baterky zásadně prodlouží její pravidelný cyklický provoz. Baterky co jezdí denně a mluvím o standardních baterkách za pár korun často vydrží déle než bych čekal. V oct. žije původní baterka 10tý rok. Provoz baterka v offu měsic stojí a potom dostane nakrmeno z nabíječe a nasledně nášup z navijáku x krát přes její maxi proud ji určo dobře nedělá. Samostatnou kapitolou jsou baterky do motorek, případně do UPS, mluvím o olověných. V motorkách které mám na udržovacích nabíječkách a po 2 letech zemřou. V UPSkách jsou na tom ještě hůř, také žádný cyklus není pouze jsou dobíjené. Berme toto téma za akademické a netahejme se o procenta či slovní obraty :-)
Resume: v břichoplazu koupit klidně lacinou (tim NEmyslím Starline či uplné noname co prodavají mezi knedlíkama v marketu) baterku, kterou lze dolévat. Např. u Bannerek jsou po odtržení dekoračních polepu stále zátky. Kde náhodou nejsou tak vrtnu díry, doleju a dám tam nábytkovou zátku. OK není to ideál, ale lepší než suchou vyhodit. U offiku použít druhou baterku pro provoz navijáku, používat baterku rozumných proudů, do Optimy se logicky moc liden investovat nechce. Režim Start/Stop neprovozuju na ničem, tak nevím co se potom s baterkou děje zda vydrží alespon 2 roky :-( U motorek řešení neznám, snad jen prodat na čem se stejně nejezdí :-(

Mike
Star ofrouďák VIP+
Místo/Bydliště: Čelákovice
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » Pá 01.02.2019, 23:05

u břichoplazu klidně to OBI atd
bejvala tam 3roky záruka a většinou to 4roky vydrželo
dvakrát dražší baterka ale 8let nevydrží

a minule mě překvapila Varta, přesně jak píšeš, jsem čekal, že zemřela na sucho, tak jsem z ní oderval kryt dírek a ejhle, suchá nebyla
vydržela 5let

nikdy neříkej , že to nejde ,protože se objeví aktivní ..... , který neví , že to nejde a udělá to."

Rennie
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: OSTRAVA!!!
Věk: 45

Příspěvek od Rennie » So 02.02.2019, 10:09

Ono si stačí porovnat váhu originál akku třeba z Bavoraku a tou co si koupíte.
Já to udělal a ta origo byla o dost těžší samo o stejné kapacitě
Kdo z Vas by dal za baterii kolem 10tis? Velmi málo lidí. Většina si za to koupí 3 nebo 4 a vydrží v podstatě stejně jako ta origo

Oddíl mechanizované turistiky - BESKYDY
LR Discovery 3, 4,4, V8, 300 psů
telefon 776 179 179

lucius
Inventář fóra
Auto: jeep grand cherokee 4.0 manuál narozen (smontován) 25.9.1992
Místo/Bydliště: českolipsko

Příspěvek od lucius » So 02.02.2019, 10:44

Ja teda off používám taky jen vikendivě tzn. že i dva měsíce nevyjede. Loni jsem po osmi letech používání varty silver koupil radši novou. Jsem si říkal, je stará někde mě nechá.
Ale proč to píšu. Já teda když auto odstavim tak baterku odpojim. Když teda někdo používá auto jako já. Proč nechat baterku připojenou po celou dobu nevidím důvod ?
Pokud neparkuje na ulici ....
Nikdy jsem ji ani nedobijel, vždy jen připojil a jelo se.

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » So 02.02.2019, 12:49

V úterý sem dával tu yuasu, neska sem jí měřil a má 13V, zapojená. Ale jak píše lucius, budu jí taky f sobolu votpojovat pro sichr. V běšcovi mam vartu uš taky přet chcípnutim a je votpojená furt (ale v běšcovi musim tam je něco co baterky žere hodně...).

oltcitak
Diskuzní bůh, vládce guruů
Auto: Hyundai Starex 4WD,103kW
Místo/Bydliště: Nottingham,UK/Prievidza,SK

Příspěvek od oltcitak » So 02.02.2019, 13:59

pouzivat odpojovac je rozumne,ked som minuly rok bojoval s tou Exidkou,a dvakrat ma vypiekla (po dvoch dnoch stania nenastartovala) som ju odpojoval dvakrat denne...az v lete,ked som zistil,ze problem je v nej a nie inom(bolo podozrenie na starter) a vymenil ju za Yuasu,tak ta je pripojena stale,ale pomocne obvody ako palubny pocitac a vedlajsie pridane spotrebice,ktore su stale v prudovom odbere,radsej vypinam(mam extra vypinace na tvrdo).
Inac vdaka jozzo za linky,ten Tebou dodporucovany desulfator som mal v merku,ale myslim,ze je predrazeny,pytat za par kondikov a tlmiviek taku dardu mi nepride fer.Preto som zvolil variantu toho Westechu,dava az 2A pri 10 kHz,co mi prislo ako rozumny kompromis,keby nepomohol,nic by sa nestalo,ale pomohol,problem nieje kupit novu bateriu,ale nemam kde umiestnit novu vacsiu,tak to riesilo moju urgentnu potrebu ozivit zdroj energie pre nezavisle kurenie. Ale vdaka Tvojim linkom si dam vyrobit ten desulfator,v buducnosti sa hodi,ked budem robit fotovoltaiku na baraku.Kazda nova informacia je vitana a ziadana.Vdaka.

Hyundai Starex 4WD,103kW
***"Nikdo nieje tak beznadejně zotročený, ako tí, ktorí mylne veria, že sú slobodní.:" Johan Wolfgang von Goethe***

Potapec
Staroffrouďák
Auto: Mercedes G 300TD
Místo/Bydliště: Oberland

Příspěvek od Potapec » Stř 13.03.2019, 23:33

Pokud by někdo měl zájem objednal jsem dva desulfátory, tak je jeden k mání ...

Motor začíná u šesti válců!!! Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor ...
Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvek od Potapec » Stř 13.03.2019, 23:59

Potapec napsal:Pokud by někdo měl zájem objednal jsem dva desulfátory, tak je jeden k mání ...
Foto
2019-03-13_23.54.20.jpg

Gdo nemá Géčko, ten jako by nebyl ;-) - aneb jak pravil Fidel: "Uš mě nebaví spravovat Toyotu, tak jezdim Géčkem"

Autor tématu
Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 14.03.2019, 12:46

tak spíš napiš jak to (ne)fachá

Potapec
Staroffrouďák

Příspěvek od Potapec » Čt 14.03.2019, 21:59

Tý mojí to pomohlo ...

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » So 13.04.2019, 10:16

Uplně ideální je, pokud je možnost dostat se k baterkám z prvovýroby. Varta "pro Škodovku" vydžela 10 roků, ted jsem měl možnost "Škodovácké" Exide tak doufám už přežije auto. A to k této značce nemám zrovna důvěru. Baterky i výfuky jsou stejný příběh, origo 10 roků potom výměny po dvou letech.

Rennie
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: OSTRAVA!!!
Věk: 45

Příspěvek od Rennie » So 13.04.2019, 11:10

elbarto napsal:Uplně ideální je, pokud je možnost dostat se k baterkám z prvovýroby. Varta "pro Škodovku" vydžela 10 roků, ted jsem měl možnost "Škodovácké" Exide tak doufám už přežije auto. A to k této značce nemám zrovna důvěru. Baterky i výfuky jsou stejný příběh, origo 10 roků potom výměny po dvou letech.
A co bys čekal když origo baterie stojí kolem 10tis a běžná v prodeji kolem 3jky pac fsichni chtějí levny

Oddíl mechanizované turistiky - BESKYDY
LR Discovery 3, 4,4, V8, 300 psů
telefon 776 179 179

Odpovědět